Ha nem vagy profi videós, de az egyik családi filmből mindenképp ki szeretnél vágni egy jelenetet, akkor elég nagy bajban lehetsz. Meg kell tanulnod egy videó vágó szoftver használatát? Ez is egy lehetőség, de én mondok jobbat.
A videó vágás VLC Médialejátszó programmal is megoldható. Igaz, a szoftver nem erre lett elsősorban kitalálva. De ha valóban nem kell mást tenned, mint egy bizonyos részt eltávolítani a videóból, akkor nyugodtan kapd elő a VLC-t.
Most ha gondolod, nyugodtan ugord át a bevezetőt, és görgess le a videóhoz*, amelyben részletesen megmutatom mit és hogyan csinálj!
Hogyan használható a VLC videó vágásra?
Tegyük fel, kész az alapanyagod, felvetted a videót. Ez lehet egy családi nyaralás, egy ballagási felvétel, vagy bármi. A forgatáskor azonban történt egy kis baki: az ujjad pár percig belelógott a képbe…
Ezt hagyhatod is, hiszen „kit zavar!”, vagy fogod és kitörlöd a hibás részt. Esetünkben a videó elejét:
Nyisd meg a VLC programot, videót fogsz vele szerkeszteni! (Ha még nincs a gépeden, javasolom, hogy töltsd le innen! Nagyon sokoldalú, remek program).
Miért ezt a módszert válaszd? Mert egyszerű, mert nem kell drága szoftvert vásárolni hozzá és mert általában a VLC mindig kéznél van.
Azt fogjuk csinálni, hogy a szerkesztendő videóban a hibás részt egyszerűen levágjuk az elejéről. Ehhez kijelölünk egy pontot a videón – ahol a hibás rész véget ér és a számunkra fontos rész kezdődik – és ezzel lényegében készen is vagyunk.
Ugye nem is olyan bonyolult?
De hogy még egyértelműbb legyen, megmutatom az alábbi videóban. Videó vágás VLC programmal lépésről lépésre:
Mit láttál a videóban? A videó vágáshoz a VLC felületén be kellett kapcsolni a Speciális vezérlőelemeket. Ez a program felületének a jobb alsó sarkában jelent meg.
Ez addig nem kattintható ikonokból állt, amíg el nem indítottam a megvágandó filmet. Miután ez megtörtént, megkerestem a kivágandó rész utolsó pontját, ott megállítottam a videót és megnyomtam a Felvétel gombot.
Ezután a Play gombbal ismét elindítom a videót és megvártam amíg lejátszotta a hátralévő részt.
Végig ment a felvétel. De hol a megvágott videó? A képernyőn nem látszott semmi.
Nyiss egy Fáljkezelőt (Intézőt, ha jobban tetszik) és nyisd meg a Videók mappát. Ott lesz az új videó klip, aminek a fájl neve így kezdődik: vlc-record-dátum-stb…
Ezzel készen is lettünk.
Videó közepének a kivágása VLC programmal
Ezzel a módszerrel a videó bármely részéből ki tudsz vágni szeleteket. Amit fent bemutattam, az a videó elejének a levágása.
A közepéből úgy vághatsz ki egy részt (azaz sem az elejére, sem a végére nincs szükséged), hogy kétszer nyomod le a Felvétel gombot: egyszer a középső, fontos rész elején és egyszer a középső rész végén.
De mi van akkor, ha egy videódnak pont a közepe nem sikerült, azaz csak az elejére és csak a végére van szükséged?
Ekkor először a legelején kezded a felvételt, majd a felesleges részlet kezdőpontjánál megállítod. Ekkor megkapod a videó első részét.
Ezután a videó második részének végén (a harmadik rész elején) nyomod meg a Felvétel gombot. Mint ahogy a videóban is láttad. Hiszen ez a módszer ugyan az.
Most van két külön videód, a középső, nem kívánt rész kiesett.
Összegzés
Én nem használom a VLC Médialejátszót videó vágásra, de csak azért, mert több rétű videó szerkesztési feladatokat kell megoldanom. Egyszerű videó vágásra azonban a VLC kiválóan alkalmas. Különösen azoknak, akik nem szeretnének egy ennél bonyolultabb módszerrel (szoftverrel) megismerkedni. Ebben a cikkben részletesen bemutattam a videó vágás menetét a VLC Médialejátszóval. Lépésről lépésre.
Remélem tudtam segíteni, ha épp egy ilyen egyszerű módszert kerestél!